Kalendarium

W naszej szkole odbywają się cykliczne imprezy, w których aktywnie uczestniczą wszyscy uczniowe.

Dzień Chłopca

Jak co roku dziewczyny przygotowują apel sprawdzający umiejętności naszych mężczyzn. Panowie są oceniani przez „srogie” jury. Wszyscy świetnie się bawią, są w dobrym humorze i przyjemnie spędzają czas.

Pasowanie na ucznia

Wielka uroczystość w szkole, której bohaterami są wszyscy uczniowie klas I. Po złożeniu ślubowania oraz pasowaniu na ucznia, następuje część artystyczna, podczas której dzieci popisują się tym, czego nauczyły się w ciągu dwóch miesięcy pobytu w szkole.

Dzień Zdrowego Odżywiania

Wyrabianie nawyku zdrowego odżywiania się poprzez imprezy i kiermasze zdrowej żywności.

Tydzień Regionalny

Uczniowie poznają gwarę, zwyczaje, kuchnię i tradycje swojego regionu.

Jasełka

Co roku spotkanie to wprowadza nas w świąteczny nastrój. Uczniowie przedstawiają spektakl związany z Bożym Narodzeniem. Jest również okazja, aby wspólnie pośpiewać kolędy.

Bal karnawałowy

Przed feriami zimowymi klasy I-III bawią się na balu przebierańców, a klasy IV-VI na szkolnej dyskotece.

Koncert Noworoczny

Tradycyjnie odbywający się w styczniu koncert, ma na celu przedstawienie rodzicom i zaproszonym gościom umiejętności aktorskich i zdolności muzycznych uczniów poprzez prezentację kolęd i pastorałek.

Dzień Ziemi

Święto obchodzone w naszej szkole 26 kwietnia. Oprócz apelu o tematyce ekologicznej, przeprowadza się w tym dniu szereg konkursów, które mają na celu zwrócenie uwagi dzieci na problemy związane z ochroną środowiska.

Pasowanie na czytelnika

Jest to impreza, podczas której uczniowie klas I są uroczyście pasowani na czytelnika szkolnej biblioteki. Dzieci mają również okazję obejrzeć program artystyczny przygotowany przez aktyw biblioteczny, który dostarcza dzieciom wielu pozytywnych przeżyć.

Dzień Dziecka

To czas zabawy i świętowania. Uczniowie biorą udział w konkursach, sami mogą zaprezentować swoje talenty muzyczne, taneczne, wokalne, aktorskie, plastyczne, rywalizują w konkurencjach sportowych. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie i nikt się nie nudzi. Dla osób spragnionych i głodnych przygotowane są stoiska z napojami, pysznym ciastem.