Odyseja Umysłu – sukces naszych uczniów!

Nie ma czegoś takiego jak zły pomysł; zawsze natomiast istnieje pomysł lepszy - stwierdził kiedyś dr Sam Micklus, twórca Odysei Umysłu.

Odyseja to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu. Młodzi Odyseusze uczą się odważnie marzyć, myśleć nieszablonowo, tworzyć oryginalne, niebanalne rozwiązania. W Polsce projekt ten objęty został honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej.

W związku z tym 2 marca w Szkole Podstawowej nr 33 w Katowicach odbyły się regionalne eliminacje programu Odyseja Umysłu, w których udział wzięły trzy drużyny z Rudy Śląskiej, w tym dwie ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. Miłośników Ziemi Śląskiej. Grupy kilku odważnych, wspaniałych uczniów pod egidą pań: mgr Jolanty Klepek, mgr Joanny Pierończyk (drużyna młodsza) oraz mgr Aleksandry Kołodziej i mgr Joanny Wyrwoł (drużyna starsza) już w październiku 2018 roku rozpoczęły
niesamowitą podróż. Była to wędrówka przede wszystkim w głąb siebie, aby odnaleźć i wydostać na zewnątrz ogromne pokłady kreatywności i wyobraźni w nich drzemiące. Zwieńczeniem właśnie tej konkretnej wyprawy były sobotnie eliminacje regionalne, podczas których uczniowie bardzo dobrze zaprezentowali w pełni autorskie ośmiominutowe przedstawienia (zarówno w oprawie słownej, jak i w kwestii dekoracji), będące rozwiązaniem jednego z pięciu Problemów Długoterminowych (W pracowni mistrza Leonarda oraz zmagania z Problemem Spontanicznym – zadaniem niespodzianką, którego treści nie znali do ostatniej chwili, a rozwiązanie tworzyli w ciągu kilku minut).

Kolejnym krokiem wyprawy jest ogólnopolski finał w Gdyni. Gratulujemy naszym uczniom oraz drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 16, dla których drzewo balsa nie ma już żadnych tajemnic. Są zwycięzcami.

Trzymamy mocno kciuki 30 i 31 marca 2019r. POWODZENIA!

Ta strona korzysta z plików cookies. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na naszą politykę plików cookie.