Wyprawka Pierwszoklasisty

zdjęcie Wyprawka Pierwszoklasisty

Przedstawiamy Wam spis rzeczy niezbędnych każdemu uczniowi, który rozpoczyna swoją przygodę z edukacją w klasie pierwszej.

Strój odświętny
Chłopcy: biała koszula, granatowe lub czarne spodnie
Dziewczynki: biała bluzka, granatowa lub czarna spódnica.

Teczka gruba

Blok techniczny ( biały i kolorowy )
Blok rysunkowy ( biały i kolorowy )
Kolorowy papier ( wycinanki )
Plastelina
Farby plakatowe + pędzelek
Kubek na wodę
Podkładka do malowania
Pastele ( kredki )
Teczka cienka z gumką na prace plastyczne

W szkole zostanie również worek ze strojem gimnastycznym (biała koszulka i czarne bądź granatowe spodenki, sportowe obuwie) oraz zmienne obuwie do chodzenia po szkole.
Proszę o opisanie ww. przedmiotów ( imię i nazwisko dziecka ) ponieważ zostaną one w klasie do końca roku szkolnego.

Tornister
Zeszyty w wąskie linie i w kratkę 16-kartkowe, zeszyt w kratkę do korespondencji z ponumerowanymi stronami, piórnik a w nim: 2 – 3 ołówki, kredki ołówkowe, temperówka, gumka, linijka, klej, nożyczki (zaokrąglone), patyczki matematyczne, śniadaniówka, butelka z napojem (wodą), chusteczki higieniczne.

Potrzebny podręcznik i ćwiczenia uczniowie otrzymają we wrześniu.
Zestaw podręczników i ćwiczeń – „Elementarz odkrywców” wyd. Nowa Era
Język angielski – „Bugs Team 1” wyd. McMillan

Należy kupić tylko karty pracy do religii
Religia – „Żyjemy w Bożym świecie” wyd. Jedność ( karty pracy ).