„Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie”

zdjęcie „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie”

W bieżącym roku przypada 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W ramach upamiętnienia tego wydarzenia nasza szkoła przystąpiła do projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 Grudnia 1981 – Pamiętamy!”

Celem projektu jest przygotowanie młodzieży do świadomego przeżywania 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

Udział w projekcie obejmuje następujące działania:
• pokaz filmu „Nie zabierajcie mamy”,
• udział w cyklu wykładów „Odkrywany historię SOLIDARNOŚCI”,
• prezentację wystawy „13 grudnia 1981 roku - Pamiętamy”,
• udział w konkursach tematycznych.

Patronat nad projektem objęła Pani Jadwiga Wiśniewska - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Pan Jakub Chełstowski - Marszałek Województwa Śląskiego. Organizatorem konkursu jest Pani Urszula Bauer - Śląski Kurator Oświaty.

kredki dekor
Ta strona korzysta z plików cookies. Kontynuując przeglądanie wyrażasz zgodę na naszą politykę plików cookie.