zdjęcie Laboratoria przyszłości

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Laboratoria przyszłości”. Dzięki temu otrzymaliśmy finanse na zakup specjalistycznego sprzętu. Wszelkie informacje na temat programu są dostępne na stronie https://www.gov.pl/web/laboratoria

#LaboratoriaPrzyszłości   #LaboratoriaPrzyszlosci

Do dnia dzisiejszego zakupiliśmy sprzęt wideo: aparat Sony a7 , kamerę Blackmagic Pocket Cinema, dwa statywy z głowicami wideo, odpowiednie wzmocnienia do aparatu i kamery czyli tak zwane „klatki”. Mamy także sprzęt nagłośnieniowy: kolumny słupkowe firmy HK oraz zestaw mikrofonów bezprzewodowych. Zakupiony został gimbal do kamery, który pozwoli na filmowanie w ruchu               z odpowiednią stabilizacja obrazu. Na przechowywanie tego sprzętu zostały specjalne szafy również  z pieniędzy programy „Laboratoria Przyszłości”.

Czekamy na dostawę drukarki 3d, zestawów do nauki programowania i podstaw elektroniki oraz specjalnej stacji do lutowania.

W planach jest zakup kolejnego sprzętu, który będzie wykorzystywany w świetlicy, na zajęciach z informatyki, językowych, techniki, chemii, muzyki, plastyki, innych przedmiotach i zajęciach dodatkowy. Każdy z uczniów, jeśli tylko wyrazi taką chęć, będzie mógł korzystać z nowoczesnego sprzętu realizując projekty szkolne czy własne. Liczymy na wasze pomysły i zaangażowanie. Obserwujcie, co nowego pojawia się w szkole.